SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW SPORTOWYCH 2016/2017
  1. Jesienne biegi przełajowe ( Rejonowe )

W październiku nasi gimnazjaliści brali udział w biegach przełajowych w składzie sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Pomimo niesprzyjającej pogodzie nasi gimnazjaliści dzielnie walczyli. Dziewczęta zajęły 6miejsce w Rejonowych Zawodach a chłopcy 5 miejsce.

2. Powiatowe Zawody Szachowe.

W pażdzierniku nasza drużyna szachowa w składzie dwie dziewczyny i dwóch chłopców zdobyła drugie miejsce w Powiatowych Zawodach Szachowych. Lepsi od nas byli tylko gimnazjaliści z G2 Mikołów. W rejonie zdobyliśmy czwartą pozycję.

3. Zawody z piłki koszykowej.

W grudniu nasza drużyna wywalczyła pierwsze miejsce w Miejskich Zawodach Piłki Koszykowej. W lutym walczyliśmy na Powiatowych Zawodach , gdzie nasi chłocy uplasowali się na trzeci miejscu.

4. Powiatowe zawody narciarskie w Brennej.

W miesiącu lutym nasza drużyna chłopców zdobyła trzecie miejsce w slalomie. Indywidualnie Martyna Machała zdobyła 2 miejsce. Dziewczęta uplasowały się na czwartej pozycji.

5. Powiatowe zawody w badmintonie

W marcu drużyna chłopców zdobyła drugie miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Badmintona .

6. Piłka ręczna

1 marca nasza reprezentacja chłopców pojechała do Mikołowa na powiatowe zawody w piłce ręcznej. Rywalizowaliśmy z klasami sportowymi z trzech gimnazjów naszego powiatu. Po bardzo zaciętych meczach nie udało się nam stanąć na podium i zajęlismy 4 miejsce. Reprezentanci gimnazjum : Mosiężny Szymon (2b), Spernol Kamil (2a), Górnioczek Kacper (3a), Pawłowski Krzysztof (3a), Załuski Piotr (3b), Prochownik Błażej (3b), Wolny Oskar (3b), Chrobasik Jakub (3b), Środa Mikołaj (2c), Kaczmarczyk Mateusz (3b)

7. Wojewódzkie zawody w tenisie stołowym.

W maju nasza drużyna tenisistów w składzie Krzysztof Pawłowski i Rafał Brząkalik zdobyli pierwsze miejsce w XIII Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego i jadą na Ogólnopolski Turniej .

8. Powiatowe zawody lekkoatletyczne.

W maju drużyna dziewcząt i chłopców zdobyły trzecie miejsce. Zawody te składają się z : pchnięcia kulą, skoku w dal, bieg na 100m,300m,600m,1000m. Sztafeta 4x100.

Karina Piasecka, Barbara Jaszczyk, Jerzy Rybij

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb